alt

Cały film Zwierzogród (2016) - Gdzie obejrzeć? Lektor PL

rating7.8
15 652
Ocen
calendar2016
time1h 49m
Zwierzogrodu nie można pomylić z żadnym innym miastem. Jest to jedyna w swoim rodzaju współczesna metropolia zamieszkiwana wyłącznie przez zwierzęta. W Zwierzogrodzie nie jest ważne, jakim stworzeniem jesteś – czy to największym z lwów, czy może malutką ryjówką. Możesz tam zostać kimkolwiek chcesz. Ale nie wszystkie marzenia spełniają się od razu... Gdy do miasta przybywa ambitna policjantka Judy Hopps, szybko przekonuje się, że jako pierwszy królik zatrudniony w miejscowej policji, nie będzie wcale miała łatwego życia. Robi więc wszystko, by udowodnić swoją wartość (i zdobyć upragniony awans). Na jej drodze pojawia się jednak gadatliwy i chytry lis, Nick Wilde. Chcąc wykazać się za wszelką cenę, Judy przyjmuje sprawę, w której musi rozwiązać pewną kryminalną zagadkę. Jej partnerem w śledztwie zostaje nie kto inny jak wygadany i szczwany Nick...

Aktorzy

Actor Kristen Bell

Kristen Bell

Actor Jason Bateman

Jason Bateman

Actor J.K. Simmons

J.K. Simmons

Actor Idris Elba

Idris Elba

Actor Alan Tudyk

Alan Tudyk

Actor Jenny Slate

Jenny Slate

Actor Bonnie Hunt

Bonnie Hunt

Actor Octavia Spencer

Octavia Spencer

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Jak Zwierzogród został podzielony na dzielnice zamieszkałe różnymi zwierzętami

W świecie Zwierzogrodu zwierzęta wszystkich gatunków żyją ze sobą w harmonii. Jednak aby uniknąć konfliktów, miasto zostało podzielone na dzielnice zamieszkałe przez konkretne gatunki. Np. dzielnicę Sahara Square zamieszkują głównie zwierzęta pustynne, a Tundratown to dom dla pingwinów i niedźwiedzi polarnych. Każda dzielnica została dostosowana do potrzeb mieszkańców.

Podział na dzielnice był konieczny, aby zaspokoić potrzeby zwierząt o różnych nawykach i preferencjach środowiskowych. Dzięki niemu lisy mogą swobodnie polować w Las Vegas, a leniwce nie muszą martwić się o zbyt szybkie tempo życia. Harmonijne współżycie różnych gatunków było możliwe dzięki uszanowaniu odmienności.

Jednak podział na dzielnice doprowadził także do pewnych napięć. Niektóre zwierzęta czuły się ograniczone do „swojej” części miasta. Pojawiły się też uprzedzenia wobec mieszkańców innych dzielnic, co stało się zalążkiem późniejszych konfliktów.

Mimo to zamysł podziału Zwierzogrodu okazał się trafny. Pozwolił on zaspokoić podstawowe potrzeby różnorodnej fauny i stworzyć bazę do dalszej integracji. Kluczem był kompromis i poszanowanie odmienności gatunków zwierząt.

Zwierzogród

Jak Judy Hopps stała się pierwszym królikiem funkcjonariuszem policji

Judy Hopps od zawsze marzyła, by zostać funkcjonariuszką policji w Zwierzogrodzie. Jako pierwszy królik chciała udowodnić, że ma predyspozycje, by pracować w tym zawodzie. Mimo sceptycyzmu ze strony innych zwierząt, Judy nie poddała się i ciężko pracowała na realizację swojego marzenia.

Ukończyła policjalną akademię z najlepszymi wynikami w swoim roczniku. Dzięki determinacji i uporowi została przyjęta do pracy w policji Zwierzogrodu. Jednak początkowo przydzielono ją jedynie do wypisywania mandatów za parkowanie, gdyż uznano to zadanie za jedyne odpowiednie dla królika.

Judy nie zamierzała się z tym pogodzić. Kiedy nadarzyła się okazja, udowodniła swoje umiejętności doprowadzając do rozwiązania trudnej sprawy zaginięcia sąsiada. Dzięki temu sukcesowi zyskała szacunek kolegów i awans na pełnoprawnego funkcjonariusza policji.

Historia Judy pokazuje, że nawet wbrew stereotypom i uprzedzeniom można zrealizować swoje marzenia. Jej determinacja i ciężka praca pozwoliły jej stać się pierwszym królikiem policjantem i inspiracją dla innych.

Jak Judy Hopps rozwiązała tajemniczą sprawę zaginięcia sąsiada

Kiedy sąsiad Judy, jednorożec Emmitt Otterton, zaginął w tajemniczych okolicznościach, ona jako jedyna postanowiła wyjaśnić tę zagadkę. Policja Zwierzogrodu lekceważyła sprawę zaginięcia, uznając że królik nie da sobie z nią rady.

Jednak Judy nie poddała się i kontynuowała śledztwo. Odkryła, że Emmitt jako florysta dostarczał kwiaty dla mafijnego wilka Mr. Big. Dotarła do jego siedziby, gdzie wpadła w łapy gangu. Na szczęście uratował ją lis Nick Wilde, do którego wcześniej się przyczepiła.

Razem z Nickiem Judy połączyła wskazówki i tropy, by odkryć, że Emmitt padł ofiarą ataku dzikiego zwierzęcia pod wpływem tajemniczej substancji. Udało im się uratować Emmitta i jego rodzinę przed niebezpiecznym procederem.

Dzięki swojej odważnej postawie i nieustępliwości Judy Hopps udowodniła, że może stawić czoła trudnym wyzwaniom. Rozwikłanie tej zagadki było przełomowym momentem w jej karierze funkcjonariuszki.

W czym tkwił problem dzielnicowych uprzedzeń rasistowskich w Zwierzogrodzie

Choć Zwierzogród na pierwszy rzut oka wydawał się tolerancyjnym i zjednoczonym społeczeństwem, to pod powierzchnią istniał poważny problem uprzedzeń na tle rasowym między mieszkańcami różnych dzielnic.

Zwierzęta traktowały przedstawicieli innych gatunków z dystansem i nieufnością, uznając je za gorsze lub niebezpieczne. Na przykład policjanci wilki źle patrzyli na małe zwierzęta jak króliki, uważając je za słabe i bezbronne. Z kolei króliki unikały drapieżników, obawiając się ataku.

Te podziały i brak wzajemnego zrozumienia prowadziły do wielu niesprawiedliwości i wykluczenia mniejszości. Na przykład lis Nick Wilde był źle traktowany przez system, tylko za to, że był lisem.

Aby rozwiązać ten problem, konieczna była otwartość i budowanie relacji ponad podziałami. Bohaterowie Zwierzogrodu musieli zmierzyć się ze swoimi uprzedzeniami, by zbudować bardziej sprawiedliwe społeczeństwo.

Zwierzogród

Jak borsuk-oszust Nick Wilde pomógł Judy Hopps w śledztwie

Kiedy Judy Hopps prowadziła śledztwo w sprawie zaginięcia sąsiada, nieoczekiwanie zwrócił się do niej lis Nick Wilde z propozycją współpracy. Nick zajmował się drobnymi oszustwami i Judy początkowo nie ufała lisowi.

Jednak okazało się, że Nick ma cenne informacje i kontakty przydatne w śledztwie. Znał on dobrze Emmitta Ottertona, który kupował u niego kwiaty. Ponadto Nick zabrał Judy do Mr. Big, co pozwoliło jej zdobyć kolejne tropy.

Mimo początkowych animozji, współpraca Judy i Nicka układała się coraz lepiej. Lis udowodnił, że potrafi być lojalny i pomocny. Jego uliczna zaradność i kontakty okazały się nieocenione w dochodzeniu. Para detektywów uzupełniała się, łącząc zmysł policjanta z przebiegłością oszusta.

Dzięki Nickowi sprawa nabrała tempa i została skutecznie rozwikłana. Judy zyskała nie tylko wartościowego sojusznika, ale także nowego przyjaciela.

Jak Judy i Nick znieśli bariery między rasami i stali się przyjaciółmi

Początkowo Judy Hopps i Nick Wilde darzyli się nieufnością i dystansem jako przedstawiciele dwóch różnych światów - policji i przestępczości. Jednak wspólna praca nad śledztwem pozwoliła im lepiej się poznać i zaufać sobie.

Pracując ramię w ramię, zobaczyli, że łączy ich odwaga, poczucie sprawiedliwości i chęć pomocy innym. Choć pochodzili z różnych środowisk, odkryli, że mają podobne ideały. Ich przyjaźń stała się dowodem, że możliwe jest porozumienie ponad podziałami.

Kiedy Nick został odrzucony przez skautów za bycie lisem, Judy stanęła w jego obronie. Z kolei on uratował ją przed atakiem, ryzykując własnym życiem. Ta lojalność zbudowała między nimi silną więź.

Dzięki wzajemnemu zrozumieniu i akceptacji Judy i Nick udowodnili, że przyjaźń może przekraczać bariery społeczne i rasowe. Ich relacja dała nadzieję na bardziej tolerancyjny Zwierzogród.

Podsumowanie fabuły Zwierzogrodu

Film Zwierzogród opowiada historię Judy Hopps, energicznej króliczki, która jako pierwsze zwierzę swojego gatunku zostaje funkcjonariuszką policji w tytułowym mieście zamieszkanym przez zwierzęta. Marząc o wielkiej karierze, Judy początkowo zmaga się z lekceważeniem ze strony innych policjantów. Jednak kiedy dochodzi do tajemniczego zniknięcia jednego z mieszkańców, Judy nie ustępuje i postanawia rozwikłać zagadkę. W śledztwie nieoczekiwanie pomaga jej lokalny oszust, lis Nick Wilde. Razem udaje im się odkryć mroczną intrygę i nawiązać wyjątkową przyjaźń, udowadniając, że nawet zwierzęta z zupełnie różnych światów mogą się zjednoczyć.

Film pokazuje, jak mimo pozornie tolerancyjnego współżycia różnych gatunków zwierząt w Zwierzogrodzie, pod powierzchnią istnieją uprzedzenia i niesprawiedliwość. Króliczka Judy musi zmierzyć się z lekceważeniem i brakiem wiary w swoje umiejętności jako pierwszego małego zwierzęcia w policji. Jednak dzięki swojej odważnej i bezkompromisowej postawie zyskuje szacunek i udowadnia, że może dokonać wielkich rzeczy. Film pokazuje, że stereotypy i uprzedzenia mogą zostać przełamane, jeśli da się szansę drugiej osobie.

Ważnym motywem jest także przyjaźń Judy i Nicka. Początkowo darzą się nieufnością jako naturalni wrogowie - policjantka i oszust. Jednak odkrywają, że łączą ich wspólne ideały i chęć sprawiedliwości. Ich związek staje się symbolem możliwości porozumienia ponad rasowymi i społecznymi podziałami. Film pokazuje, że kluczowe są otwartość, empatia i chęć zrozumienia drugiego.

Zwierzogród to znakomita, pełna humoru opowieść o tolerancji, przyjaźni i pokonywaniu uprzedzeń. Choć skierowana do dzieci, porusza ważkie społeczne tematy w sposób przystępny i angażujący. To film, który bawi i uczy jednocześnie.

10 Podobnych Filmów:

  1. Pies i Robot
  2. Wielkodomscy – film
  3. Kung Fu Panda
  4. Shrek
  5. Nasze magiczne Encanto
  6. Trolle 3
  7. Koralina i tajemnicze drzwi
  8. Gru i Minionki: Pod przykrywką
  9. Megamocny
  10. Leo
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 15652
Udostępnij serial
Lena Wiśniewska

Lena Wiśniewska

Witajcie w moim kinematograficznym królestwie! Jestem Lena, dusza tego portalu, gdzie marzenia stają się rzeczywistością przez magiczną moc filmu. Moja pasja to opowiadać historie, odkrywać nowe światy i dzielić się nimi z Wami. Jako założycielka, kieruję się głębią, autentycznością i empatią w recenzjach. Tutaj każdy obraz to podróż, każda recenzja to opowieść, a każdy serial to nowa przygoda. Zapraszam Was do wspólnej eskapady przez ocean emocji i inspiracji filmowych. Odkryjmy razem magię kina!

10 Komentarzy

avatar

Madziaifilmy

Arcydzieło. Genialna ekranizacja stworzona przez Walt Disney Animation Studios
avatar

MatVOD

Zwierzogród jest dobry i daję mu 7.8 na 15652 ocen, ale do arcydzieła wiele mu brakuje. Nie przekazuje żadnych głębszych treści, nie skłania do żadnych refleksji i przemyśleń nad sensem życia,
avatar

Lukasoo

Kolejny dobry film w tym gatunku. Nic dziwnego, że ma tak wysoką ocenę - 7.8. Szkoda tylko, że trwa zaledwie 1h 49m.
avatar

Kokolonso092

Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam Zwierzogród
avatar

TransFormers

Kolejny udany przykład film. Ocena 7.8 nie wzięła się znikąd - Zwierzogród po prostu wciąga.
avatar

Vodek

Z oceną na poziomie 7.8, Zwierzogród udowadnia, że w tym gatunku jakość idzie w parze z ilością.
avatar

CwanFil12

Z taką oceną jak 7.8, Zwierzogród musi być pozycją obowiązkową dla każdego fana dobrych filmów!
avatar

Cent50

Gdyby wszystkie filmy były tak dobre jak Zwierzogród z oceną 7.8, fani mieliby uczte. Gorąco polecam!
avatar

IziMovie1

Z oceną 7.8, Zwierzogród zasługuje na miano jednej z najlepszych pozycji w swojej kategorii. Obowiązkowy punkt programu!
avatar

DaveAmeryka

Zwierzogród z oceną 7.8 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.